Cинопсис кіносценарію “Чоловік у кредит, або Четвертий варіант”

kinoВ психологічній драмі «Чоловік в кредит, або Четвертий варіант» проблема корисливості чоловіка (альфонса) і жертовної відданості жінки (художниці) зачіпає супутні проблеми : батьків і дітей, істинної  любові та її маски, мистецтва та грошей, віри в Бога і щастя, справжнього і оманливого, сліпого і зрячого…
Вдова, людина мистецтва, образу і краси, мудра і чуйна мати, – закохується в чоловіка, вродливого і «неперевершеного у всьому»… виходить заміж, незважаючи на те, що у Влада «прогорів бізнес», він з усіх боків – боржник… Марія згідна рятувати його, ситуацію, вона щиро любить доньку чоловіка і все, що з ним пов’язане…

Проте незадовго «вилазить справжнє нутро»  цього вродливця. Вона вже бачить… це, проте не вірить собі…  Жінка довго не хоче полишати щастя (нехай, що оманливого, проте вона його ще по-жіночому відчуває!). Марія бачить, що не тільки матеріальне, яка вона заставила, але й життя її  він в гріш не ставить. Натомість має –  вишукане лукавство, а не почуття, до якого прагнула.

Проте всьому приходить край.. Вона вибирає «четвертий варіант»… їхніх стосунків. Ледь відривається від нього і проблем, до яких мимоволі як законна дружина стає причетна… А як наслідок гіркого досвіду її життя – постає її символічна картина із зображенням чоловіка, який зовні схожий на Христа, але як придивитися ближче – це «диявол во плоті» … і його сутність доповнюють фрагменти сюжетів, майстерно вплетені у графіці.

Впізнавши на виставці себе у цій картині Влад намагається понівечити роботу, розриває її на чотири шматки. Проте ті клапті, створюють новий композиційний шедевр:  кожний шматок – в окремій рамці з паспорту, якщо їх розмістити квадратом з проміжками – пропускають простір хреста – перемогу світла над темрявою, справжності над фальшем, любові, здатної на високі почуття над лицедійством. Картина багатопланова, концептуально цілісна, психологічно та філософсько сповнена у діалогах, символах, які передаються кінозасобами.

Кіносценарій свого часу став  лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», його було видано (і перевидано) у вербальному форматі, бо написаний легко, захоплююче і майстерно. Має високий рейтинг читабельності. Створений на кшталт  Довженківських кіноповістей. Композиційно вивершений кіносценарій за наявності хорошого акторського складу  та беззастережного режисерського вникнення в тему та проблематику твору  має явну сценарну потугу для створення колоритного, неординарного  і водночас касового фільму.

Поділитися:
Поділитися:
Кінодраматургія, Синопсиси. Додайте в закладки посилання.

Comments are closed.